Reference

Přečtěte si pár řádků od našich zákazníků, jsou plné zajímavých příběhů z cest.

Hned na letišti po příletu do Cape Town jsem ztracený hledal člověka, který mě měl vyzvednout a odvézt na rezidenci a do školy. Na žádné z cedulek v rukou vyhlížejících moje jméno. Polilo mě horko, když jsem asi 20 minut marně tápal.

Cítíc se jako z prvních kolonizátorů Afriky píši svému guru … Kamile. Zavolej prosím někam ! Nikdo tady sakra není ! Mám nástup do školy hned po příletu a ten už asi nestíhám, kdoví jestli vůbec něco stíhám, jestli vůbec někdo přijede. A taky nesnáším chodit pozdě. A taky je mi vedro. Šílený. Vždyť měli čekat ! Obavy mých přátel z nebezpečí číhajících v JAR tolik vtloukaných do mé hlavy před odjezdem se mi draly šedou kůrou na povrch mé zpocené hlavy.

Vzhledem k časovému posunu nevěřím, že mám šanci na odpověď.

Pípla sms ! Kamila ! Uff ! Můj odvozce uvízl v zácpě na letiště. Díky ! S mou turistickou AJ jsem si připadal notně invalidní na to vzít telefon a volat někam. I když kontakty jsem měl.

Pak letělo všechno jak tryskáčem. Šílený ghetta na kraji vyvažovala beze zbytku dokonalost Kapského Města.

Stihnul jsem rozdělovací test.

Škola, ubytování i jídlo předčilo všechna očekávání. Kamila je bůh !

Nevěřil jsem v skrytu duše, že to všechno skvěle pofrčí. Zamiloval jsem si školu. Asi od první třídy jsem se už nikdy netěšil, až tady zase ráno sednu do lavice. Mladí krásní a profesionální lektoři (hlavně lektorky J ). Očividně dobře placení vzhledem k úrovni, která přesahovala to, co jsem dosud na poli vzdělávání poznal v Čechách. EC Cape Town je ta nejlepší škola s těmi nejlepšími lektory. Nikdy na ně nezapomenu. Zůstali v mým srdci všichni, co tam pracují. Na FB vídám spolužáky, kteří se tam po roce zase vrátili. Třeba na měsíc na dva. Hned bych jel taky.

Po intenzivním angličtinářském měsíci ve škole jsem se vydal na měsíční putování. Měl jsem respekt k týhle zemi. Něco z historie i současnosti si načetl. Ale za celou dobu jsem nebyl nikým ohrožován, i když jsem se vždy bezpečně nechoval. Najezdil jsem autem a na motorce asi 12 tis. km, jezdil jsem i po setmění, což se zrovna nedoporučuje, bral jsem stopaře (tedy jen rodiče s dětmi s staré lidi). Potkal jsem neskutečné množství nezávislých cestovatelů z mnoha zemí. Jezdili busem, autem, vlakem, letecky, na motorkách, na kolech … Nebezpečí tu určitě jsou. Ale jsou ta stejná jako všude na světě, kde se setkáme s totální chudobou.

Děkuju Kamile, že mi zprostředkovala tenhle neuvěřitelnej životní zážitek !

S jazykovou agenturou Cool Study, kterou provozuje paní Kamila Bazalová, jsem se rozhodla jet navzdory široké konkurenci. Přesvědčila mě nejen rozumná cena za služby, které přes jiné agentury vyjdou o něco dráž, ale především skvělý individuální přístup k mým požadavkům. Do Londýna a do jazykové školy jsem vyrazila poprvé v životě a nyní již doufám, že ne naposledy. Pro svoji premiéru jsem si vybrala jazykovou školu Milner school ve Wimbledonu. Když školu v centru města najdete, možná budete ze začátku zklamáni její venkovní podobou, ale atmosféra, přístup učitelů a ostatních zaměstnanců vše překryje. Wimbledon byl ještě úžasný v tom, že zde je přece jen méně lidí než přímo v Londýně, přičemž dopravní spojení do centra Londýna i jinam je bez problémů. Ve škole můžete využít společných programů, které zde pro studenty pořádají nebo si zvolit program vlastní. Se školou jsem navštívila nedaleký zámek s restaurací, kde jsme při odpoledním anglickém čaji a sušenkách vedli konverzaci, samozřejmě v angličtině a na místo jeli dvoupatrovým červeným autobusem. A aby se někteří méně znalí anglického jazyka nezalekli – já jsem téměř začátečník. V Anglii jsem byla poprvé, na takovém kurzu také a vše zvládla. Chce to jen trochu odvahy a nebát se mluvit i s chybami. Od toho je člověk ve škole. Sama jsem se mimo jiné vydala ve volném dni na celodenní výlet do přímořského města Brighton. Cesta vlakem trvala jen padesát minut a jste u moře.

Jo, a ještě jedna informace. Nejsem zcela nejmladší a trochu jsem měla strach, zda ve škole nebudou jen –náctiletí. Škola Milner school je pro všechny věkové kategorie a pro všechny úrovně jazykových dovedností. Protože ráda poznávám nová místa, nevím určitě, zda příště pojedu do stejné školy, ale jedno vím jistě. Pojedu na další kurz a s agenturou Cool Study. Paní Bazalová, děkuji za zprostředkování a ušití pobytu a studia na míru dle mých potřeb. Všem ostatním klientům přeji jen krásné zážitky.

Petra Krajinová, Jablonec nad Nisou

S agenturou Coolstudy, jsem se vydala na 5ti měsíční jazykový pobyt do Los Angeles na jazykovou školu Kaplan (ve Westwoodu). Zařizování kolem cesty jsem začala „za pět dvanáct“ – zhruba měsíc před plánovaným odjezdem – ale krom stresu z obíhání ambasády a vyřizování nesouvisejících věcí šlo všechno jako po másle. Za to musím poděkovat paní Kamile Bazalové, protože mi spoustu věcí usnadnila. Musím ještě připomenout, že tuhle agenturu jsem si vybrala i proto, že na rozdíl od jiných agentur měla značnou slevu na tuto destinaci.

Celkový zážitek byl nezapomenutelný a velice prospěšný. Nejen v jazyce ale dalo mi to hromadu kontaktů a zkušeností, které mi obohatily život.

V Kanade jsem stravila celkem 13 mesicu, ktere byly doposud nejlepsi v mem zivote! Poznala jsem nespocet skvelych lidi, prirodni krasy zeme a take jsem mela moznost pracovat na skvele pozici recepcni pro 4* hotel v Edmontonu. Moc dekuji Kamile a Cool study za moznost uskutecnit si svuj sen!

V 2010 jsem využila možnosti vycestovat na jazykový pobyt do Kanady prostřednictvím Cool Study. Ve Vancouveru jsem strávila dva měsíce studiem v jazykové škole PLI. Měla jsem intenzivní kurz angličtiny (tzn. 30 lekcí/týdně). Styl výuky byl perfektní, byli jsme rozděleni podle úrovní znalosti jazyka do menších skupin. Učitelé byli jak místní tak mezinárodní. Studenti zde byli z různých částí světa. Na žádného čecha jsem zde však nenarazila, dokonce mi bylo oznámeno, že jsem první čech co zde studuje. Ubytovaná jsem byla v rodině ještě z dalšími studentkami. Rodina byla přátelská, neměla jsem s nimi žádný problém. Co se týče cesty do Vancouveru, byla pro mě náročnější kvůli přestupu ve Varšavě a Torontu (zejména kvůli vstupnímu pohovoru z důvodu vízové povinnosti), ale vše nakonec proběhlo hladce. Po příletu do Vancouveru pro mě byl připraven transfer, který mě zavezl do hostitelské rodiny. Se službami Cool Study jsem byla velmi spokojená. Vše bylo dobře zorganizované, i během pobytu jsem se na ně mohla kdykoli obrátit. Tento pobyt mi dal zkušenosti k nezaplacení. Výrazně jsem si zlepšila angličtinu. Mam kamarády po celém světě. Vancouver je krásné, moderní, bezpečné, přímořské město, kde se dá zažít spoustu zábavy. Všem doporučuji!!:-)

Zdravíme ze Skotska. Paráda!!! Jsme tu už osm měsíců a moc si to užíváme. Potkali jsme zde spoustu nových přátel, navštívili krásná místa a zlepšili si svou angličtinu.

Dobrý den, pani Bazalová,
tak jsem nakonec všechno zvládla a dopravila se do Paigntonu, cesta byla dlouhá, ale nakonec to docela uteklo.
Pani domácí je velice příjemná a vycházime spolu dobře. Musim říct, že jídlo je výborné, je toho, hlavně k večeři, hodně.
Ve škole jsou také všichni velice příjemní a učitelé se nám maximálně věnují  a své hodiny mají promyšlené a perfektně připravené. Učíme se od 8:30 do 14:40 a to máme jenom dvě 20-ti minutové přestávky, čili tři bloky za den, kromě pátku, ten je kratší – jenom dva bloky. Každý den máme možnost jet na nějaký výlet, dokonce i v sobotu.

V kurzu jsem jediná češka, takže se musím snažit opravdu celý den mluvit anglicky, ve škole i v rodině. Pouze na odpolední blok tento týden chodí slečna ze Slovenska.

Počasí je tu zatím nádherné, všechno tu kvete. Musím říct, že si to tady opravdu užívám.

Ještě jednou děkuji za Vaši ochotu a trpělivost s vyřizováním všech formalit ohledně mého odjezdu.

   1. Jaký největší přínos jste zaznamenal z kurzu v rodině lektora?

Největší přínos kurzu byla možnost celodenní komunikace v Aj rodině lektora v různých situacích, kombinace jazykové přípravy (gramatika, cvičení) s konverzací, psaním a čtením. Velmi důležitým aspektem bylo poznání reálií z běžného života Angličanů.

   2. Jak byste hodnotil kvalitu výuky a péči hostitelů o Vás?

Derek a Margaret Colleyovi jsou skvělí lidé a jsem rád, že jsem je poznal. Na výuku byli pečlivě připraveni, vždy se mi věnovali a nelze jim nic vytknout. Strava byla pestrá a dostačující. Jedině je nutné si zvyknout na nižší tepelný komfort, než je typický pro ČR.

3. Jak se vám líbilo v Yorku?

York je nádherné město s nádhernou architekturou, protkanou stopami mnoha různých národů a kultur, které zde žili. Nelze než doporučit a zejména katedrála a muzea jsou unikátní.

 4. Doporučil byste tento typ kurzu dalším lidem?

Doporučil bych bez výhrad. Pokud bych nebyl omezen pracovními povinnostmi, raději bych volil termín v klimaticky příznivější části roku. Oba lektoři byli výborní, ale někomu by nemusel vyhovovat jejich životní styl. Já s tím neměl problém.

 5. Jak hodnotíte služby Cool Study? Mile ráda uvítám jakékoli připomínky.

Služby Cool Study byly bez problému a nemusel jsem nic řešit. Vše bylo zajištěno.

Na jazykový kurz do zahraničí jsme obě jely poprvé. Potřebovaly jsme ušít pobyt na míru, měly jsme dost individuálních požadavků a v naší české jazykové škole nám poradili Coolstudy. Paní Bazalová se nás velmi ochotně ujala, navrhla nám nejen vhodnou školu ve Francii, ale také místo i ubytování. Po dobu pobytu v Montpellier (na Azurovém pobřeží) jsme na paní Bazalovou velmi často vzpomínaly. Poradila nám totiž naprosto skvěle. Z místa ubytování jsme měly snadnou a rychlou dopravu jak do školy, tak i na pláže k moři. Kvalita školy byla fantastická a současně ceny, v porovnání s ostatními agenturami, byly v Coolstudy velice vstřícné. Udělaly jsme jedinou chybu – měly jsme jet na mnohem delší dobu, dnes už to víme. Dva týdny, to rozhodně není dost. Šest, sedm nebo osm, to by bylo naprosto ideální. Pokud vezmu v úvahu, jak obrovský pokrok jsme obě udělaly za pouhé dva týdny, pak by takový třikrát nebo čtyřikrát delší pobyt vydal za dva roky studia v české jazykovce. Alespoň víme, nač si chceme našetřit do budoucna. A kontakt na Coolstudy si rozhodně uschováme. Děkujeme, paní Bazalová!

Dobrý den, paní Bazalová

V prvé řadě bych se chtěl omluvit, že jsem se dříve neozval. Musím říct, že pobyt byl naprosto úžasný. Hostitelská rodina byla perfektní, hlavně paní. Byla velmi trpělivá a hodně se snažila mi pomoci s angličtinou. Škola na mně zanechala jen ty nejlepší dojmy. Hlavně vyučující, kteří ochotně vše vysvětlili. A atmosféra ve škole byla velmi kamarádská, něco tak úžasného jsem ještě nezažil.

Doufám, že příští rok využiji vaše služby znova. Hodlám si ještě zopakovat příští rok, studijní pobyt.

Přeji krásný den Lazár

Dobrý den paní Bazalová,

svůj pobyt celkově hodnotím velmi pozitivně: hostitelé byli velmi příjemní lidé, kteří pro mne dělali více než museli (vzali mne na výlety, při odjezdu, kdy měl autobus zpoždění, se mnou počkali na nádraží, dokud nepřijel, přestože jsem jim říkala, že to není nutné), strava byla velmi kvalitní, čerstvá a chutná, celý dům čistý. Jediné negativum spojené s ubytováním vidím ve vzdálenosti od školy, resp.centra města.
Celková atmosféra ve škole byla přátelská a lektoři dělali svou práci dobře.
S Vašimi službami jsem byla velmi spokojena, děkuji.

Přeji pěkné léto.

Michaela Šimánková

Dobrý den, paní Bazalová,

Montpellier nádherné – škola skvělá – ubytování odpovídalo ceně (výborná lokalita; hotel má řadu rysů spíše ubytovny, ale rozumím, že “za tu cenu” musím být spokojen).

Pokud jde o Vaše služby, známka je 1* 🙂

Ve francouzštině budu doma pokračovat a s největší pravděpodobností budu chtít jet příští rok znovu.
Objednávku u vaší agentury ale učiním dříve – hned někdy z jara – abych sehnal letenku za rozumnou cenu (cesta autem OK, ale letadlo bude příjemnější).

Moc zdravím a po novém roce na slyšenou!
Jaroslav Bazala

Dobrý den,

zde zasílám hodnocení třítýdenního pobytu v Británii.

Díky agentuře COOL STUDY jsem strávila tři báječné prázdninové týdny v anglické škole Bethany,kde jsem potkala mnoho skvělých lidí. Ráda vzpomínám na své učitele,se kterýma jsem stále v kontaktu. Lepší výuku si snad nelze přát. Celý pobyt včetně stravy,ubytovaní i odpoledních aktivit jsem si báječně užila a v příštím roce se plánuji do Bethany vrátit.

Kristina Nováková

S pomocí Kamily Bazalové jsem si vybrala jazykový kurz v Anglii ve městě Paignton, kde jsem strávila tři týdny, které jsem si i přes deštivé počasí užila :-). Cesta byla naprosto v pořádku. Učitelé ve škole byli příjemní a ochotní. Pobyt ve školní residenci Hunters Lodge byl bez problému. Rozhodně ničeho nelituji a určitě bych na nějaký podobný kurz chtěla jet znovu.

Výuka byla náročná ale kvalitní, učitelé skvělí, strava dobrá, hostitelská rodina velmi milá, ubytování ucházející.
Scarborough a Yorkshire nádherný.
Anglolang i Scarborough bych klidně doporučil.

Libor Svaton, BASF – The Chemical Company

Мы, родители Чекановой Алины хотим выразить благодарность коллективу школы, за высокий профессионализм, пунктуальность, умение организовать досуг детей, организованность.
Алина, от поездки получила заряд энергии, положительные эмоции, пополнила свои знания в английском языке, а также приобрела много новых друзей. Спасибо Вам за Ваш труд! Надеемся, что нашей дочери посчастливится еще раз окунуться в Вашу уютную, гостеприимную обстановку.
Если этот отзыв можно использовать для интернетного сайта агенства Coolstudy, то я бы еще добавила личную благодарность для Камилы Базаловой, за слаженность, четкость в организации поездки, возможность доступа в любое время, правдивую информацию. У нас опыт поездок уже 5 лет и мы впервые столкнулись с корректным подходом со стороны организатора, очень переживали, это первая самостоятельная поездка, но к счастью ожидания оправдались. Занятия были на высоте, особенно понравилось, что стафы следили за детьми, чтобы они меньше общались на родном языке, здесь конечно и проявились знания, исчезла закомплексованность (Алина стеснялась раньше говорить на английском, боялась, что не правильно изъясняется, после поездки, она с гордостью заявила, мама, я больше не боюсь, меня все понимают).

Dear Kamila,

it was great,I  enjoyed my holidays in school, now I have a lot of friends, who live in other countries, it is absolutely good, because every time we send each other pictures. Teachers were very friendly and i like my stuffs, every day we played different games!lessons were very funny)and it is good for me to pend many other museums…every time..so i have got fantastic immpressions…thank u very much.I hope I go to LONDON future summer!!!

Thank u for your letter, I am glad to speak with u every time

Již mám za sebou první týden v anglickém Paigntonu a dnes se do školy přiřítila další vlna nových studentů. Když jsem na ně koukala a viděla, jak se jim v očích mísí pocity nejistoty, novoty, překvapení, vzpomněla jsem si na můj první den a úplně jsem s nimi soucítila 🙂 stačil týden a já se tu pomalu cítím jako doma, moje hostitelská rodina je naprosto úžasná, výborně vaří a starají se o mě. Mám každé ráno přichystanou snídaňku a ta se skládá z cereálií, mléka, toustů s různými marmeládami nebo čokoládovým krémem či peanut butter a tak. Jelikož nejsem zvyklá snídat, tak je to docela boj po ránu dostat do sebe takového jídla, ale už se lepším 😀 obědy tu mívají menší a spíš studené, to jím povětšinou ve škole nebo po škole ve městě, přirovnala bych jejich oběd spíš ke sváče… no a večer jsou hody, můj hostitelský tatík pochází z Indie a je naprosto výborný kuchař, takže na noc pěkné přežíračky :)))) Pradip koření dle mého gusta a večeře bývají opravdu hry chutí. Možná se vrátím z Anglie dvakrát taková 😀 asi začnu běhat, takové ranní běhání po pláži taky nebude špatné 😀 a hlavně u večeří slyším hovorovou běžnou angličtinu, což je pro mě super… Má angličtina ještě není úplně na hovorové úrovni, ale už ze sebe dostanu mnohem víc než jen holé věty, jako když jsem tu byla první dva dny 🙂 takže to probíhá tak, že většinou večer poreferuji co jsem dělala celý den a pak Pradip povídá a povídá a povídá a my ho posloucháme a občas je to fakt sranda. Pradip je fakt postavička z komiksu 😀 malý čertík 😀 very funny 😀 moje rodinka má ráda kvízy, takže nám dávají zajímavé otázky po večeři a tím se tu dozvím spoustu věcí z celého světa 🙂 Pradip mi dneska říkal, že až odtud budu odjíždět, musím si vzít helmu na hlavu, aby mi tady získané vědomosti neutekly :)))) každý všední den mám pak odpoledne školu, takže v týdnu žádné výlety moc nestíhám, ale o víkendu se toho dá stihnout docela dost. První víkend mám už za sebou, ale udělala jsem si ho spíš do pohodičky, něco jako shopping shopping walking sightseeing swimming in the sea a zase shopping a shopping 😀 ale další víkendy bych chtěla jet do větších vedlejších měst, na Stonehenge a do Londýna a tak dále a tak dále… no nestihnu vše, co bych chtěla, na to jsem tu moc krátce, ale pokusím se toho stihnout co nejvíce 😉 tento víkend u mě proběhl jen v místě mého pobytu, v oblasti Torbay – Anglická riviéra – která se skládá ze tří měst – Torquay, Paignton, Brixham – mají tu úžasné parky a zahrady a prostě je to úplně něco jiného, než u nás. Co je tu naprosto super, hodně myslí na turisty a praštěný do hlavy a zmatlíky jako třeba já 🙂 u každého přechodu je na silnici napsáno, na jakou stranu se máš rozhlédnout ( třeba look left 😀 ) nebo při přikázaném směru jízdy je na značce přidáno ještě slovně, co ta značka znamená ( one way = něco jako jeden směr, jedna cesta ), takže když je to tu takhle všechno popsané, nepřipadám si tak blbě :)))))Moji spolužáci (na fotce) jsou s angličtinou na stejné urovni co já, takže naše domluva jak ve škole tak u piva v hospodě je něuvěřitelně funny, legrační :))) když takhle sedíme někde v restauraci nebo v pubu, tak rozesmíváme okolní stoly, u kterých sedí místňáci 🙂 takže srandy je tu moře 😀
Zatím se mi domů nechce a myslím, že ani nebude 😀 😀

S agenturou Cool study jsem vyjela letošní rok v listopadu na třítýdenní jazykový pobyt do Německa. Jelikož pracuji v hotelu, německý jazyk je pro mne vice než potřebný.

Kamila Bazalová mi doporučila, dle svého nejlepšího uvážení, Berlín a jazykovou školu GLS. Po vzájemné konzultaci jsem si zvolila první dva týdny intenzivní kurz a poslední týden “crash” kurz.

Jazykové centrum GLS, ubytování, které škola poskytuje, přátelský personál, vybavenost školy, to vše předčilo veškerá má očekávání.

Agenturu Cool study jsem si zvolila hlavně díky dobrým recenzím na paní Bazalovou a jejímu osobnímu přístupu ke všem svým klientům. Nejenže vybrala školu, která mi byla ušitá na míru, ale byla mi od začátku maximálně nápomocná ve výběru školy a zvolení typu kurzu.

V budoucnu hodlám Cool Study opět vyhledat a znovu vyjet na jazykový pobyt. Nejen, že se něco přiučíte, ale zároveň je to úžasná dovolená, kde potkáte spoustu nových přátel z celého světa.

Přeji paní Bazalové do budoucna hodně pracovních úspěchů.

Pavla Stejskalová

Dobre ráno z Káhiry,

Škola je super. Opravdu během dvou týdnu dokážu číst i psát. Samozřejmě to nějakou chvili trvá a je to s chybami, ale zvládnu to. Věřím že na konci pobytu to bude Inshallah bez chyb 🙂 co se týká hovorove arabštiny, máme výbornou partu a během studia si užijeme i spoustu legrace.
Jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla a ještě si i posunula termín 🙂

S pozdravem, Eliška Š.

Služeb Cool Study jsem využila pro kurzy v zahraničí již podruhé a věřím, že ne naposledy. Tentokrát jsem se rozhodla vyzkoušet kurz angličtiny v Irsku. V jazykové škole ATC v irském Bray jsem strávila dva týdny. Nebyla jsem v zahraničí na anglickém kurzu poprvé a s potěšením musím konstatovat, že jsem ocenila vysokou kvalitní úroveň pedagogů. Mám s čím srovnávat. Přestože vnitřní prostředí školy se na fotografiích na webu jeví o něco lepší než je skutečnost, systém výuky a profesionální přístup vyučujících vše překoná. Jedna nevýhoda zde byla, trochu více Čechů, než jsem předpokládala. Je třeba se podle toho zařídit. Buď s nimi mluvit jen anglicky, nebo se raději nebavit vůbec J. Ubytování v hostitelské rodině bylo velmi příjemné. Do školy pěšky jsem to měla 20 minut. Počítat je sice třeba i v Irsku s malým pokojíčkem, ale na druhou stranu s přátelským chováním rodiny. A pokud člověk chce, lze komunikace s nimi využít jako další část výuky. Členové rodiny jsou na hosty učící se anglicky zvyklí a umí komunikovat tak, aby došlo ke vzájemnému pochopení. Volný čas po škole a o víkendech lze trávit programem, který pro studenty připravuje škola, na každý den, něco. Cestovat po blízkém i vzdálenějším okolí lze však celkem jednoduše i samostatně. Ať už do centra Dublinu nebo po přírodních rezervacích, parcích či výšlapem na útesy. Doporučit mohu 40 km vzdálený Glendalough s jezery a klášterem nebo kouzelnou irskou vesnici Enniskerry, odkud se dá dojít do kouzelných zahrad se zámkem Powerscourt. Děkuji paní Bazalové a dalším zaměstnancům Cool Study za zprostředkování kvalitního pobytu ve slušné cenové relaci. Přeji hodně dalších spokojených klientů.

V září jsem absolvovala 3-týdenní kurz (1 týden intenzivní, 2 týdny standard) v jihofrancouzském Montpellier. Lokalitu jsem vybírala na základě referencí na stránkách COOLSTUDY i na základě doporučení Kamily Bazalové. Výběru rozhodně nelituji. Školu I.L.A i město Montpellier můžu doporučit. Ve škole panuje přátelská atmosféra, výuka je velmi dobře organizovaná a škola organizuje i řadu mimoškolních aktivit…výlety po okolí, komentovaná prohlídka města, degustace místních specialit…Byla jsem velice spokojená i s přístupem pedagogů (zejména s Audrey, s kterou jsem měla standardní kurz celé tři týdny). Hodiny byly zábavné, živé a rozhodně jsem se při nich nenudila.
Montpellier je krásné historické a studentské město, nedaleko krásných pláží, kam se dá dopravit hromadnou dopravou. Jediná drobná komplikace je doprava Praha-Montpellier. V Montpellier i v nedalekém Marseille jsou sice mezinárodní letiště, ale v čase, kdy jsem cestovala já, se mi nepodařilo dohledat z Prahy přímé léty a i lety s případným přestupem nevycházely finančně příliš příznivě. Nakonec jsem cestu nakombinovala tak, že tam jsem letěla do Nice (přímý spoj z Prahy s ČSA) a odtud do Montpellier autobusem isilines (něco jako eurolines) za 15 EUR. Zpět jsem cestovala přes Paříž (do Paříže s TGV, když koupíte včas, dá se pořídit za rozumnou cenu), což jsem samozřejmě spojila i s návštěvou tohoto krásného města.
Ubytování jsem zvolila v rodině. Myslím, že je to skvělá volba, zvlášť na kratší pobyt. Máte možnost trénovat komunikaci v každodenní životě, lépe poznáte francouzskou kulturu a poznáte běžný život Francouzů.
Na závěr bych chtěla pozitivně ohodnotit i profesionální přístup agentury COOLSTUDY. Oceňuji, že jsem mohla přímo s Kamilou Bazalovou konzultovat své představy a že mi na základě toho dokázala poradit a sestavit nabídku na míru. Takže jednoznačně doporučuji i agenturu COOLSTUDY, jestli ještě váháte.

Dobrý den, paní Bazalová,

hodnocení pobytu, výuky, prostředí a služby Cool Study je  vše na výbornou.
Byla jsem velmi spokojená s Vašimi službami.
Děkuji za ubytování v rodině, protože paní bytná byla velmi příjemná a komunikativní. Na výuky jsem byla v šetičlenné skupince a vyučícíjí byli perfektní. Hovořili spisovnou němčinou a jasně a srozumitelně  vysvětlovali gramatiku.

Děkuji.

S pozdravem
Hana Chocholoušková

Paní Bazalová,

Chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat, protože organizačně všechno klaplo a i jinak jsme byly s kolegyní spokojené. Doprava proběhla hladce, k ubytování bych měla výhrady, ale to byla naše volba. Obědy v nasmlouvané restauraci nám chutnaly.

Jazyková škola působí velmi mladistvě a o své studenty se stará i po vyučování a nabízí rozmanitý program. Zkušení a milí lektoři nás doslova nadchli, předali nám spoustu materiálů a tipů pro různé věkové skupiny žáků, které konkrétně vyučujeme. Obohacující byla i výměna zkušeností mezi jednotlivými účastnicemi kurzu.

Nemám absolutně žádné výhrady, jen samou chválu.

Martina Zítková

Dobrý den, paní Bazalová,

Studijní pobyt na Maltě hodnotím nanejvýš kladně, služby CoolStudy byly naprosto perfektní, vše jsme měli kompletně zajištěno. Výuka probíhala v malých mezinárodních skupinách (konkrétně ta naše čítala 7 členů) a byla přizpůsobena individuálním potřebám jednotlivých studentů. Ubytování mohu rovněž jen chválit – hostitelská rodina byla velmi příjemná a vstřícná, pokoj prostorný, čistý,… Co víc si přát? Ve volném čase (odpoledne, o víkendech) jsem navíc měla možnost seznámit se blíže s maltskými ostrovy, jejich historií, kulturou, geografií… Přiznám se, že uvažuji (respektive ve škole uvažujeme) o možnosti vycestovat na podobný jazykový kurs i v příštím roce, byla jsem opravdu velice spokojena. Ráda bych Vám proto touto formou poděkovala za zajištění studijního pobytu na Maltě, byl pro mě (a myslím, že i pro ostatní) cennou zkušeností.

Přeji Vám příjemný večer

Jana Anděl Valečková

Základní škola Přimda

Srdečně Vás zdravím paní Bazalová,

jsem velice spokojená se službami Vaši cestovní kanceláře. Všechno proběhlo v naprostém pořádku, bez žádných  problémů. Velice mně potěšila vstřícnost kolektivu školy a prostředí školy.Zvlášť bych chtěla poděkovat paní učitelce Marii za její styl výuky,trpělivost a snahu.Velice bylo příjemné prostředí v hostitelské rodině paní Magdalény.Za vše Vám velice děkuji.

S pozdravem Natalija Toščeva.

Vážená paní Bazalová,
velice ráda Vám napíši o kurzu i pobytu na Maltě.
Prvně Vám chci především poděkovat. Vám a lidem, kteří tyto úžasné projekty vymýšlí a umožňují učitelům zdokonalování v jazyce.
Malta je úžasné místo. Moc jsem si to užila. Samozřejmě jsem se snažila procestovat co nejvíce míst na Maltě. A myslím, že si mi to s kolegyní  povedlo. 🙂 Samozřejmě jsem věnovala i čas studiu. Nejvzácnější však pro mě bylo, že jsem byla nucena komunikovat v Aj s přáteli, které jsem zde potkala. A to jazyk posouvá na hodně lepší úroveň. Sama sebe jsem překvapila, že jsem schopná jazyk používat. Přeci jen studuji na VŠ kde Aj studiji již čtvrtým rokem.
Ve škole Inlingua to bylo báječné. První týden jsme měli slečnu Simone. Mladou, sympatickou učitelku, která nás hodně naučila. Ve třídě nás bylo 8 a každý jsme byl z jiné země, což bylo úžasné. Druhý týden jsme měli paní Mariu. Taktéž vynikající padagog. Hodiny jsem si užívala.
Ubytování u paní Marlene bylo fajn. Určitě se mi líbilo umístění v Gzire. Savoy Garden je nová stavba. Byty jsou tedy nádherné. Pohostinství paní Marlene bylo, řekněme dostačující.
Mějte se krásně, s pozdravem a díky Martina

Dobrý den paní Bazalová,

chtěla bych Vám ještě jednou poděkovat za zařízení jazykového kurzu pro dva učitele v rámci výzvy č. 56. Učitelé přijeli plni dojmů, odpočatí a s osvěženou znalostí angličtiny. Se školou byli maximálně spokojeni, jediné, k čemu měli výhrady, bylo jídlo u pana domácího, ale nevím, jestli tohle můžete ovlivnit.

Děkuji a těším se na případnou další spolupráci.

S pozdravem

Mgr. Lenka Nováková

SOŠ Emila Holuba, s. r. o.

S agenturou Cool Study Kamily Bazalové jsem absolvoval již dva dvoutýdenní intenzivní kurzy angličtiny v Londýně. Na základě dosavadních zkušeností mohu bez dlouhého rozmýšlení vyjádřit maximální spokojenost. Paní Bazalová má nejen dostatečnou nabídku možností studia, ale také příjemné vystupování a velký zájem o spokojenost svých klientů.

Hned při odjezdu na první kurz jsem byl nucen otestovat kvalitu poskytovaných služeb. Vzhledem ke špatnému počasí byl můj ranní nedělní let zrušen a nebylo ani známo, zda vůbec ještě něco do Londýna ten den poletí. Nezbylo, než přes Kamilu několikrát řešit změny letového plánu a po pozdním příletu do Londýna ještě zpožděný transport do mého dočasného bydliště na druhém konci tohoto velkoměsta.  Za pomoci paní Bazalové vše klaplo.

Protože mám v určitých případech rád shon velkoměsta, volil jsem vždy školu v centru Londýna. A protože mi vyhovuje relativní pohodlí, jako ubytování preferuji pobyt v rodině. Pohodlné je to v tom, že se člověk nemusí příliš starat o stravování a má svůj samostatný pokojík s internetem.  Nevýhodou je, že se přece jen lehce musíte podřídit režimu příslušné rodiny. Ale možnost každodenní  komunikace zase tuto nevýhodu smazává.

Závěrem bych chtěl poděkovat Kamile za dobrou organizaci mých dvou kurzů angličtiny v Londýně. Během obou jsem byl maximálně spokojen a oba přinesly určitý posun v mých znalostech angličtiny.

Ing. František Houska, Obchodní ředitel STROS – Sedlčanské strojírny, a.s.

Dobrý den, paní Bazalová,
kurz byl naprosto perfektní. Jsem Vám vděčná za doporučení. Sama bych asi vybírala podle lokace – nějaké populární místo (Londýn, Oxford apod). Sešli jsme se výborná skupina, naši učitelé Dan a Neil byli naprosto skvělí a vtipní, čas ubíhal velmi rychle. Obsah kurzu přesně odpovídal tomu, co jsem potřebovala – dopoledne angličtina, odpoledne metodika, výborně připravené a navíc zábavné.
Cesta bez problémů a ubytování: čisté, pohodlné 25 minut od školy, velmi milý a vstřícný majitel, bohaté snídaně. Večer před odjezdem jsem byla pozvaná i na rodinnou večeři.:)

S ostaními učiteli jsme se předběžně domluvili, že se pokusíme rozběhnout nějaký projekt a ještě musím zmínit návštěvu ve Scalby Secondary School, díky které mám konečně srovnání a jasnější představu o tom, jak vypadá anglická škola.
Pokud o tento kurz bude mít zájem někdo další, tak můžu s nadšením doporučit.
V případě, že bych plánovala nějaký další výjezd, tak se samozřejmě ozvu.
S pozdravem  Alena Pigulová

Jako věčný začátečník jsem letos v červnu s agenturou COOL STUDY vyrazila do Londýna učit se anglicky. Jsem pracující a povinností mám nad hlavu, takže jsem ocenila komplexní služby, které mi Kamila poskytla a vycestovala jsem díky ní úplně bez starostí.

Domluvily jsme se bez problémů na době a obsahu kurzu „na míru“ a současně jsem využila i možnosti vyřízení dopravy a bydlení v místě. Všechno šlo jako po másle!

Jelikož jsem měla na kurz vyhrazených pouhých 14 dní, rozhodla jsem se pro intenzivní kurz, který se skládal z dopoledního základního kurzu a odpolední individuální výuky.

Dopolední kurz do kterého jsem byla zařazena první den na základě rozřazovacího testu podle úrovně znalostí byl ve skupině 12ti lidí z celého světa a každý den se ve výuce střídali dva lektoři, jeden zaměřený více na gramatiku, druhý na konverzaci. Byli to samí příjemní lidé a co jsem ocenila, nebyli to jen rodilí mluvčí a tak jejich podání jazyka bylo hodně srozumitelné, jelikož chápali s jakými úskalími se my „nerodiláci“ pereme.

Odpolední individuální kurz byl ještě lepší, než jsem čekala. Žádné učení podle plánu, ale lektor – také nerodilý mluvčí mi vysvětlil, co jsem potřebovala z hlediska odbornosti a co sám viděl, že je třeba z hlediska gramatiky. Měla jsem, myslím, hodně nestandardní požadavky na obsah kurzu, díky mé profesi na rozhraní obchodu a geologie a musím říct, že jsem byla maximálně spokojena jak z obsahem, tak s se samotnou výukou. Mimo obsahu vlastního kurzu, jsem dostala spoustu materiálů a tipů pro další studium.

A hlavně jsem dostala elán! Celý kurz mi angličtinu „zlidštil“ a pomohl mi překonat problémy se kterými jsem se potýkala jak na straně gramatiky, tak i na straně obav a studu z užití angličtiny v běžné komunikaci.

Tomu kromě kurzu a spolužáků hodně napomohl i samotný pobyt v Londýně. Ačkoli jsem neměla díky kurzu a domácím úkolům, kterými jsem byla zásobována, času nazbyt, zbylo mi ho dost na to, abych se nabažila Londýna i jako turistka. Umístění školy i mého ubytování bylo totiž v bezvadném dosahu snad všech turistických atrakcí Londýna.

Proto Vám mohu služby agentury COOL STUDY jen doporučit a i já sama si myslím, že jsem je nevyužila naposled!

Dobry den, pani Bazalova,
tak jsem nakonec vsechno zvladla a dopravila se do Paigntonu, cesta byla dlouha, ale nakonec to docela uteklo.
Pani domácí je velice příjemná a vycházime spolu dobře. Musim říct, že jídlo je výborné, je toho, hlavne k večeři, hodně.
Ve škole jsou také všichni velice příjemní a učitelé se nám maximálně věnují  a své hodiny mají promyšlené a perfektně připravené. Učíme se od 8:30 do 14:40 a to máme jenom dvě 20-ti minutové přestávky, čili tři bloky za den, kromě pátku, ten je kratší – jenom dva bloky. Každý den máme možnost jet na nějaký výlet, dokonce i v sobotu.

V kurzu jsem jediná češka, takže se musím snažit opravdu celý den mluvit anglicky, ve škole i v rodině. Pouze na odpolední blok tento týden chodí slečna ze Slovenska.

Počasí je tu zatím nádherné, všechno tu kvete. Musím říct, že si to tady opravdu užívám.

Ještě jednou děkuji za Vaši ochotu a trpělivost s vyřizováním všech formalit ohledně mého odjezdu.

Studoval jsem francouzštinu čtyři týdny ve městě Nice. Tento pobyt jsem si vybral kvůli krásnému prostředí Azurového pobřeží a také kvůli přijatelné ceně. S výukou  jsem byl spokojen, zlepšil jsem se v gramatice, ve slovní zásobě. Asi nejdůležitější pro mě byla konverzace, vyjadřuji se lépe v běžných situacích. Bydlel jsem v campusu Jean Médicin. Ubytování je dobré, je to blízko k moři. Učitelé a animátoři byli vstřícní a věnovali se nám. Ve škole se sešli studenti z celé Evropy. Poznal jsem způsob života a zvyklosti v různých zemích. Setkal jsem se také s mnoha přízvuky francouzštiny. O volném čase jsme jezdili na výlety po okolí, navštívil jsem Monaco, Cannes, Menton a mnoho dalších míst. Prohlédl jsem si muzea v Nice. Také jsme byli u moře, hráli plážový volejbal, fotbal a samozřejmě pétanque. Škola nám dávala celkem hodně volnosti. Z francouzských specialit bych doporučil zmrzlinu Fenocchio.   Určitě stojí za to jít na trh na Cours Saleya.

Přístup Agentury CoolStudy byl profesionální a vše deklarované bylo splněno. Tento jazykový kurz byl opravdu příjemným strávením letních prázdnin.

S pomocí paní Bazalové jsem na měsíc odcestovala do Anglie. Musím říct, že není nic, na co bych si mohla stěžovat, právě naopak. Všechno bylo tak, jak jsem chtěla a jak bylo domluveno. Tahle cesta mi dala víc, než jsem očekávala. Byl to pro mě dosud největší zážitek a plánuji další cestu. S agenturou Coolstudy jsem byla nadmíru spokojená.

Obecně můžu říct, že všichni učitelé byli ochotní, člověk se mohl zeptat na cokoli, říct, že nerozumí, požádat o vysvětlení … Měla jsem úplně jiný pocit, než v českých (jazykových) školách, kdy je ve studentovi tak trochu pěstovaný pocit, že není vhodné obtěžovat a rušit neustálými dotazy…. V Kaplanu naopak dotazy vítají a berou je jako projev zájmu o studium.

Další velká výhoda je, že v Kaplanu mají individuální přístup ke studentům. To znamená, že když učitel během hodin zjistí, že máš nějakou slabší stránku, pomůže ti to dohnat (doporučí literaturu, dá cvičení navíc, vysvětlí …). Čas od času si učitel s každým studentem sedne a proberou, co je v pořádku, co a jak je potřeba zlepšit, a přitom studentovi předá písemnou zprávu o jeho schopnostech. Jednou za pět týdnů se píšou level testy a podle výsledků student může postoupit do vyšší úrovně nebo zůstane ve své dosavadní skupině. I bez ohledu na level testy se dá požádat o přeřazení do jiné skupiny, ale level testy jsou dobře připravené a mají smysl, takže je lepší počkat s přeřazením až podle výsledků.
Kromě učitelů studenti přijdou ve škole do styku i s personálem recepce školy. Vedle zaměstnanců přes administrativu tam je hlavně paní, která se stará o ubytování studentů a pomáhá jim řešit případné problémy. Když jsme první den dorazili do školy, na základě komunikace s tebou a dokumentů, které od COOLSTUDY měla, hned věděla, kam nás zařadit, poradila s organizací studia i s ubytováním a po celou dobu studia se průběžně ptala, jak jsme spokojení se školou i bydlením. Ubytování jsi nám mimochodem doporučila výborně, protože naše bydlení (Living Space) bylo asi 3 minuty chůze od školy, perfektně udržované a s velmi ochotným personálem.

Pokud jde o spolustudenty, ve své skupině jsem měla spolužáky z Brazílie, Koreje a Japonska, Německa, Francie, Švédska, Mexika, ČR nebo i dvě Číňanky. Takový mix národností má hned dvě velké výhody: jednak se toho hodně dozvíš o kultuře a zemi každého studenta, ale mimo to to pomáhá i ve studiu jazyka. Každý národ má svoji vlastní výslovnost angličtiny a tak jsem se postupně naučila všímat si a rozumět různým akcentům a dávat si víc pozor na “svoji verzi angličtiny” 🙂 Protože angličtinu jako hlavní světový jazyk používá většina zeměkoule, je dobré být připravený na co nejvíc variací jazyka. Škola byla tedy výborná a kdybych nevyčerpala celou délku kurzu (Vacation English je maximálně na 12 týdnů), kurz bych si přes COOLSTUDY určitě prodloužila. Takže díky COOLSTUDY za doporučení školy Kaplan  v krááásném městě Christchurch! 🙂

Zdravím do Čech, Martina

PS: Abych nezapomněla: poslední týden do mé skupiny přišla paní z Německa (50 let), která byla sama na cestě kolem světa. Jediné záchytné body na její cestě byly pobočky Kaplanu ve všech možných zemích, vždycky v nějaké pobočce strávila pár týdnů a pak se přesunula do Kaplanu v jiné zemi. To je úžasná dovolená! 🙂

Hodnotím pobyt velice kladně, neb jsem člověk, který se přizpůsobí a tak jsem neřešila zápory. Tudíž celkový dojem byl velice dobrý, výuka byla pro mne suprová, neb jsme řešili věci ze života studentů a já jsem poznala spoustu lidí z různých zemí.Byli jsme na jedné lodi, museli jsme mluvit anglicky i když v nouzi jsem používala ruštinu a němčinu.Muj super učitel Carlo stále opakoval”speak english pleas”.Na konci kursu nás Carlo pozval všechny k sobě domu, kde nám uvařil čaj a připravil pravé maltské tvarohové koláčky.Bylo to pro mne velké překvapení a krásný zážitek.Co se týče ubytování to bylo trochu horší.Sprcha 1x1m a 2 kluci a já a umyvadlo jen na WC.To mě dost vadilo, protože jsem zvyklá si hygienické a kosmetické přípravky někam odložit a na WC mísu to tedy moc příjemné nebylo.Tousty, které jsem měla každý den nechci alespoň rok vidět.Někdy jsem si to máčela do čaje jako stará bába, abych to vůbec ukousla.Ale ten týden to člověk vydrží a zase to vynahradila nálada, kterou jsme si s Hankou a Majkou udělaly.Agentura Coolstudy je na dobré úrovni, vše bylo zařízeno k mojí spokojenosti a myslím, že si to ještě někdy zopakuji.Třeba Londýn nebo Irsko.Posílám pár fotek, tak se můžete podívat a něco si vybrat” jak šly tři babky do světa”.

Dobry den paní Bazalová,

děkujeme za email. Předali nám ho ve škole. Bratr dnes odjel už domu a vůbec se mu nechtělo.

Rodina je dobrá. Paní Pedlow se o nás stará dobře. Snídani si připravujeme, protože chodí brzy ráno do práce. Na patře, kde bydlíme je lednice, kde si můžeme vybrat, co si dáme ke snídani – pečivo, mléko, nutela, máslo, sýr, několik druhů marmelád, burákové máslo. Dále máme k dispozici mikrovlnku a toustovač, varnou konvici, čaj, kávu a cukr. Oběd nám vždy připraví už večer a dostaneme ho u večeře. K večeři máme vždy nějaké hlavní jídlo, salát, něco sladkého a vodu.

Ve škole jsou strašně hodní. Dan měl myslím 8 spolužáků a já mám pouze jednu spolužačku – učitelku angličtiny z Turecka. Zatím tu moc studentů není, ale bylo nám řečeno, že teď v pondělí nastoupí další. První dva dny jsem byla v nějaké skupině, ale protože to pro mne bylo lehké, tak mne přeřadili do vyšší skupiny. V pondělí dostaneme jiného učitele, tak jsem zvědavá !

Místo, kde bydlíme, je perfektní. Máme to všude kousek, tak hromadnou dopravu vůbec nepoužíváme.

Moc Vám děkuji za vyřízení všech věcí spojených s kurzem. Opravdu bych to tu jen a jen doporučila !

S pozdravem

Nikola Poulová

Ahoj Kamilo,

dnes ráno jsem dostala tvůj e-mail a moc mě potěšilo, že sis na mě vzpomněla:)

Mám se tu moc dobře, v apartmánu bydlím s Estonkou a Ruskou. Obě jsou moc milé a mluví moc dobře anglicky, takže kromě němčiny procvičuji i angličtinu:) Ve škole se mi taky moc líbí, všichni jsou moc hodní a kromě vyučování si taky můžeme vybrat ze spousty výletů. Dnes jsme měli projížďku na kolech a v sobotu jedeme na výlet do Potsdami.

Měj se moc hezky a ještě jednou ti děkuji za zprostředkování kurzu.

Tschüss Lucka:)

Dobrý den, v Anglii se mi hrozně líbilo, škola byla perfektní. 🙂 Angličtina mě ted začala hodně bavit. Po návratu domů každý den koukám na anglické filmy a snažím se pořád zlepšovat. Určitě se mi angličtina v Bournemouthu hodně zlepšila. 🙂

S pozdravem

Zuzana Černá

Dobrý den, paní Bazalová,

chci Vám poděkovat za pomoc při výběru školy. Měla jste pravdu, je tu skutečně příjemná rodinná atmosféra, dobrá organizace, vstřícná obsluha recepce a hlavně výborní učitelé. Jsem naprosto spokojená. Ubytování je také v pořádku.

Z pobytu a i ze samotného kurzu jsem velmi nadšená. Prostředí ve škole bylo velmi přátelské a podařilo se mi dosáhnout cíle tj. Rozmluvit se. Byla jsem velmi spokojená i s organizačními věcmi z vaší strany (ubytování, letenky, instrukce apd.)

Your Content Goes Here